Het vertrek van Sven Kums is niet alleen een groot verlies voor KAA Gent, maar ook voor de Jupiler Pro League in het algemeen. Kums heeft hele mooie dingen laten zien op de Belgische velden.
Na zijn passage in Nederland bij sc Heerenveen (2011-2013) trok Sven Kums in de zomer van 2013 naar SV Zulte Waregem. Kums vertoefde daar één jaar en koos in de zomer van 2014 voor een nieuwe uitdaging. Hij koos voor KAA Gent.
Kums werd onmiddellijk een vaste waarde in het elftal. Ze noemden hem ook wel ‘De Pirlo’ van KAA Gent. Het was mede dankzij Kums dat Gent – voor het eerst in de clubgeschiedenis – kampioen werd. Nu kiest hij voor het buitenland, hij maakt de overstap naar Watford FC. De Engelse club leent hem wel eerst – via een ietwat opvallende constructie – een jaar uit aan het Italiaanse Udinese.
Florian Micholt
