De laatste dagen is de gokaffaire rond Olivier Deschacht een ‘hot item’. In navolging van het dossier ‘Deschacht’ – waarin momenteel nog niets concreet is bewezen – duiken er wel twee andere namen op. Laurent Henkinet (Waasland-Beveren) en Knowledge Musona (KV Oostende). Er zou ook nog een derde persoon gegokt hebben, wiens naam nog niet vrijgegeven wordt.

Heeft Olivier Deschacht gegokt op eigen wedstrijden of niet? Dat is de vraag die heel veel mensen in het voetbalmilieu bezighoudt. De trouwe Anderlecht-speler ontkent voorlopig alle feiten, maar de geruchtenmolen draait op volle toeren. De broer van Olivier, Xavier Deschacht, zou het gokaccount van zijn oudere broer verder gebruikt hebben. Olivier had hier geen bezwaar tegen. Voorlopig zijn er dus geen concrete bewijzen, de zaak wordt nog verder onderzocht.

Laurent Henkinet en Knowledge Musona hebben wel op wedstrijden van hun eigen club gegokt. De Kansspelcommissie speelde de informatie door naar het gerecht. Later bevestigde het gerecht dat beide spelers effectief op wedstrijden van hun eigen clubs gegokt hebben. De Kansspelcommissie moet nu bepalen of beide spelers een boete krijgen.

De clubs van beide spelers, Waasland-Beveren en KV Oostende, ontkennen de feiten grotendeels. Henkinet zou volgens het bestuur van Waasland-Beveren niet gegokt hebben op eigen wedstrijden.

Het bestuur van KVO reageert eerder verbaasd: “Musona is inderdaad gehoord, waarna hij dat meteen meldde aan de club. Hij heeft correct gehandeld. Sindsdien vernamen speler noch club iets over de zaak”, vertelt woordvoerder Bram Keirsebilck. “Of hij inzette op een eigen wedstrijd? Dat weet ik niet. Feit is wel dat na de gokverhalen over OHL eind vorig seizoen we onze spelers een document hebben bezorgd waarin staat dat gokken op eigen matchen niet mag.”, voegde diezelfde Bram Keirsebilck daar nog aan toe.

Gokken op eigen wedstrijden is ten strengste verboden, we hopen samen dat dit in de toekomst zo weinig mogelijk gebeurt, en dat we als supporter altijd kunnen genieten van een eerlijke en aangename wedstrijd.

Florian Micholt