Het is weer zover! Ouderwets, spannend bekervoetbal! Nou, die tijd is voorbij. Vroeger werd het bekertoernooi door iedereen gezien als de ideale mogelijkheid om op de snelste manier een prijs te kunnen pakken. Je wint een aantal wedstrijden en je hebt een prijs. Vandaar dat juist in het bekertoernooi de best mogelijke elf de wei in werden gestuurd. Tegenwoordig gaat het allemaal niet meer zo. Je hebt voortaan bijna een puzzelwoordenboek nodig om de opstelling te kunnen ontrafelen.

Op een of andere manier wordt er tijdens een bekerwedstrijd vrijwel nooit met het vaste basiselftal begonnen. Allemaal veredelde B-spelers en toekomstige vaste waarden mogen het laten zien in een, met geluk, tot de helft toe gevuld stadion. En dan achteraf als aanvoerder of coach maar vol blijven houden dat je wel alles wilt doen om de Dennenappel te winnen. Dan komen ze tijdens interviews met standaardclichés die iedereen nog wel had kunnen bedenken, maar dan wél met overtuiging.

Het bekervoetbal is helaas totaal niet meer wat het was. In plaats van dat je naar grote sterren zat te kijken, kijken we voortaan naar spelers die nog net geen bordje ‘GERESERVEERD’ op hun plekje op de bank hebben staan.

We zullen eraan moeten wennen. Ook al is dat niet altijd even gemakkelijk.

Stan Damen