Deze week gaan we in de aanloop naar de streekderby tussen Lierse en Antwerp even op zoek naar enkele matchen uit het verleden. Vanaf het seizoen 1990-1991 wist Antwerp nog maar 3 keer te winnen op het Lisp, 3 keer werd het gelijk en maar liefst 11 matchen werden door de Pallieters gewonnen. Deze cijfers zijn uiteraard wel enkel van de competitiewedstrijden tussen beide clubs.
Voor de laatste wedstrijd deze week die we herbekijken gaan we een tweetal maanden terug in de tijd. Op 9 oktober bekampten beide teams elkaar al voor de tweede keer dit seizoen, dit keer werd de partij in Lier afgewerkt. Na exact een maand eerder de 3 punten gehaald te hebben in Deurne Noord wilden de Pallieters deze zege herhalen op eigen bodem. Lierse moest winnen om terug over Roeselare te kunnen springen in het klassement, terwijl Antwerp de overwinning nodig had om terug aansluiting te vinden bij de top. Wanneer Antwerp won kwam het namelijk op gelijke hoogte met Lierse.
In de eerste helft waren de eerste kansen meteen voor Lierse, met enkele kleine kansen voor Benson en Masika in de openingsfase. Na een kwartier voetballen kwam Masika vanop de rechterflank met een voorzet en deze werd binnengekopt door Antwerpverdediger Maxime Biset. Net zoals in de heenronde van de eerste periode bracht de verdediger zijn ploeg dus op een achterstand door een owngoal te scoren in het voordeel van Lierse. Lierse was heel de eerste helft de sterkste ploeg en domineerde de partij dan ook, waardoor ze niet echt in de problemen kwamen. Antwerp kon in de eerste helft maar 2 keer zijn neus aan het venster steken met een kans van Vleminckx en een kans van Omolo.
In de tweede helft was Lierse weer beter gestart dan Antwerp. Antwerp kon na enkele wissels van toenmalig trainer Fred Vanderbiest nog steeds niet aan het superieure voetbal van het Lierse van dat moment tippen. In een rustige tweede helft die niet echt grote kansen opleverde, bleef Lierse dus zonder problemen standhouden en kregen ze zelfs nog een penalty toegewezen. Aleksander Corryn haakte in de zestien Lierseaanvaller Dylan De Belder en scheidsrechter Bert Put wees dan ook resoluut naar de stip. De Belder zelf achter de bal en de 2-0 kwam op het bord te staan. Lierse kon de partij nu rustig uitspelen en een 6 op 6 vastleggen tegen Antwerp in de eerste ronde.
Morgen staat dus het duel tussen Lierse en Antwerp voor de derde keer dit seizoen op het programma. Zou de ploeg uit Lier een 9 op 9 halen of zal Antwerp dit keer de 3 punten pakken tegen hun rivalen uit de reeks. Het wordt alvast weer een duel om vol spanning naar uit te kijken, want ook nu staat er weer veel op het spel. Voor het eerst dit seizoen kan Antwerp aan de leiding komen als het wint in Lier en Lierse kan bij verlies en door de resultaten in de andere wedstrijden enkele plaatsen zakken in de periodestand. Als Lierse wint blijven ze dan weer gegarandeerd van hun eerste plek tot volgende speeldag. Morgen gaan we nog een voorbeschouwing geven over de wedstrijd zelf en over de statistieken van de onderlinge duels.
Taeymans Joren
