Zulte Waregem heeft woensdagavond KRC Genk nog wat dieper in de put geduwd. Zulte won met 1-0 na een doelpunt van Meité en kon na 4 wedstrijden zonder overwinning nog eens vieren. De mannen van Peter Maes blijven achter met een 1/12. Racing heeft nog een waterkans op PO1.
Genk kon dit seizoen nog maar één keer winnen op verplaatsing en dat was al geleden van in augustus. Peter Maes zette Brabec en Uronen in de basis, Dewaest en Walsh (die Genk wellicht verlaat op het einde van het seizoen) startten op de bank. Ook Buffel, Susic en Heynen namen hun plek terug in ten nadele van Bailey, Karelis en de geschorste Ndidi.
Genk had de beste kansen, maar Buffel en Uronen konden niet raak schieten. Op het kwartier moest Bossut als eerste doelman aan het werk. Castagne vond Pozuelo en de Waregemse doelman moest de overhoekse bal uit zijn doel tikken. Daarna was Zulte aan de beurt, een mooie combinatie leidde tot een schot van Marrone, maar Bizot was alert. Een paar minuten later was het dan toch raak, een uitstekende voorzet van Leye, waarop Meité schitterend binnen kopte via de paal. Genk probeerde voor rust nog de gelijkmaker te maken, maar het kwam alleen nog maar aan een kopbal van Brabec.
In de tweede helft kwam bij Zulte Lepoint in de ploeg voor Marrone. Genk startte goed, maar kon haar spel niet omzetten in kansen. Samatta met een bal in de handen van Bossut. Met nog 20 minuten op de klok kwam Bailey Trossard aflossen. maar ook hij kon het verschil niet maken. De wedstrijd doofde uit als een kaars en Genk moet zo op zoek naar eerherstel volgende week in de Luminus Arena tegen KAA Gent.
