Dit weekend staat de kraker PSV – Ajax weer op de rol. Een wedstrijd die de afgelopen jaren vaak laat in de competitie werd gespeeld en altijd beslissend was voor PSV en Ajax: wel of geen koppositie. De kaarten liggen nu compleet anders en PSV kan er hoogstpersoonlijk voor zorgen dat Feyenoord de eerste titel sinds 1999 op haar conto schrijft. 

De laatste weken draaide PSV erg goed en sinds de winterstop leken de Eindhovenaren bezig aan een wederopstanding die zijn weerga niet kent. Alleen Feyenoord bleek in de eigen Kuip te sterk en met het puntverlies van de Rotterdammers bij Sparta, Ajax en PEC leken de Brabanders zelfs terug te komen in de kampioensrace. Door de twee gelijke spelen tegen FC Twente en ADO Den Haag in de slotfase lijkt PSV nu zelfs plek 2 te kunnen vergeten, maar wat voor invloed heeft dat op deze wedstrijd?

Tegenstander Ajax draait al weken lekker en ondanks de slippertjes tegen FC Groningen en Excelsior (tweemaal 1-1) maken de Amsterdammers nog steeds kans op de titel. In een weekend waarin Feyenoord op bezoek gaat bij Vitesse, moeten de hoofdstedelingen winnen om in ieder geval de druk te houden. Het scheelt dat zij pas na Vitesse-Feyenoord aftrappen (16:45), waardoor ze weten waar ze aan toe zijn.

De verhoudingen zijn dus duidelijk. PSV moet in ieder geval proberen de supporters niet nog ontevredener te laten worden in de laatste paar wedstrijden en Ajax zal de titel willen heroveren. De spelers van PSV en coach Phillip Cocu weten dat, ondanks dat voorronde Champions League eigenlijk al uit zicht is, de supporters karakter willen zien na het teleurstellende gelijkspel bij ADO. De spelers van Ajax zijn in bloedvorm en vooral aankoop David Neres staat in de spotlights met de laatste 3 wedstrijden telkens een goal. Ook Davy Klaassen is als vanouds in bloedvorm en liet ook tegen Schalke 04 zien waarom hij de aanvoerder is van Ajax. Waar PSV thuis vaak de toppers weet te winnen, lijkt deze wedstrijd op voorhand een prooi te worden voor de Amsterdammers, maar met de uitwedstrijd bij Schalke 04 nog voor de boeg en een op eerherstel azend PSV, mogen we weer een schitterende kraker verwachten, die voor de zoveelste plottwist in de Eredivisie kan zorgen.