Juventus is erin geslaagd om Barcelona uit te schakelen. Barca kon een 3-0-achterstand niet ophalen. Het bleef een scoreloze 0-0. Barcelona had genoeg kansen, maar kreeg de bal niet in doel. Zelfs Buffon moest niet veel doen, want de bal ging meestal naast. Juventus heeft zo een nieuw record, het is de eerste Italiaanse club die voor de 7de keer naar de halve finale gaat.

Bij FC Barcelona moest MSN voor de goals zorgen, keerde Jordi Alba terug op links en nam Umtiti centraal plaats naast Piqué. Het middenveld van Barca bestaat uit Busquets, Iniesta en Rakitic. Bij Juventus raakte Dybala net op tijd fit.

De wedstijd was 10 minuten op weg, maar echte kansen kregen we nog niet. Veel duels en lange passes, maar die zorgden nog niet voor echt gevaar. Dan kwam er toch een kans, Higuain zag zijn kans en besloot te trappen, maar de bal ging naast.

Juventus ging weer in de aanval, maar Barca veroverde de bal en counterde. Neymar legde breed tot bij Rakitic, die hoog over trapte. Nog geen minuut later probeerde Cuadrado het met een halve omhaal, maar de bal ging over.

Na 19 minuten had Messi de kans om er 1-0 van te maken. Via Suarez kwam de bal bij Messi, die controleert en trapt, de bal ging net naast. Daarna was er weer Barcelona. Een mooie voorzet van Alba op Neymar, die in één keer trapt, maar ook die bal belandde naast.

Barcelona bleef aandringen op een doelpunt en ook de poging van Roberto belandde over doel. Dan eindelijk nog eens Juventus. Dybala werd goed diepgestuurd door Mandzukic, maar werd afgevlagd voor buitenspel.

Op het halfuur een verraderlijk schot van Messi, waar Buffon de bal loste. De rebound van Messi belandde in het zijnet. In minuut 37 was Juve er toch weer. Een mooie inspeelbal van Khedira en Higuain die recht in de handen van Ter Stegen trapte.

Vlak voor rust een goede voorzet van Neymar. Suarez koos voor een omhaal, maar de bal ging naast. Na eerder een gele kaart voor Iniesta, krijgt nu ook Neymar geel. Messi kwam slecht neer door een luchtduel met Pjanic en de Braziliaan revancheerde zich op Pjanic, waardoor Kuipers er genoeg van had en het karton boventrok.

De ruststand was dan ook 0-0. Barcelona verdiende meer, maar Juventus zette een goed blok neer en zorgde ervoor dat Barcelona er niet meer uitkwam.

De tweede helft begon meteen met een aanvallend Barcelona. Neymar dribbelde en kapte 2 man uit, maar kwam niet tot een schot. Juventus kwam meer en meer in de wedstrijd met 2 goede kansen van Cuadrado. Zijn eerste schot ging voorbij de eerste paal, bij de tweede bracht Ter Stegen redding.

Barca probeerde weer en Messi vond een klein gaatje, maar ook Buffon pakte uit met een goede redding. 2 minuten later kreeg Barca een vrije trap op een uitstekende plek. Messi stond achter de bal, maar trapte over. Luis Enrique zette alles op alles en haalde Rakitic eraf en bracht Paco Alcacer.

Op het uur won Neymar het duel van Pjanic en besloot te trappen, maar het schot vloog hoog over. Juventus kwam met een tegenaanval en een schot van Dybala week af op Pique en Ter Stegen kon de bal nog net in hoekschop werken. Op een aanval van Barcelona ging Khedira in de fout een kreeg hij een gele kaart. Hij mist de halve finale.

Het leek of Barcelona niet wou scoren. Buffon loste de bal op een corner, de bal werd voor doel gegooid, maar Messi krijgt de bal niet in doel gejaagd. Dan was de kans voor Roberto op een pass van Messi, maar ook die bal belandde naast.

Op een hoekschop van Neymar kon Pique de bal bijna in doel werken, maar het werd een nieuwe hoekschop. Dan weer een goede voorzet van Neymar, de ingevallen Mascherano kon er zijn voet niet tegen zetten.

Juventus was op het einde nog dicht bij de 0-1. Een goed schot van Lemina en Ter Stegen was verrast, maar de bal ging naast. Dat was ook meteen de laatste goede kans in de wedstrijd. Het bleef 0-0, en Juventus gaat door naar de halve finales.

Opmerking: Gianluigi Buffon won nog nooit de Champions League en Lionel Messi kon nog niet scoren tegen Buffon.

Opstelling Barcelona:

Ter Stegen, Roberto (78′ Mascherano), Piqué, Umtiti, Alba, Busquets, Rakitic (58′ Alcacer), Iniesta, Messi, Suarez en Neymar.

Opstelling Juventus:

Buffon, Alves, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro, Cuadrado (84′ Lemina), Khedira, Dybala (75′ Barzagli), Pjanic, Mandzukic en Higuain (88′ Asamoah)