#PeetersIsErbij, stuurde Helmond Sport op 13 juni van dit jaar via zijn sociale mediakanalen de wereld in toen Bob Peeters zijn contract bij de club verlengd had bij de Nederlandse club. Ook iedere speler die deze zomer arriveerde of zijn contract verlengde bij Helmond Sport kreeg zo’n hashtag, vergezeld van #laatsteseizoendebraak. Vanaf volgend seizoen neemt de club immers zijn intrek in een gloednieuwe voetbalarena. Het is een voorrecht om er dit seizoen nog bij te zijn.

Elke wedstrijd in het GS Staalwerken Stadion, zoals de thuishaven van Helmond Sport sinds 2022 officieel heet, zou dit seizoen dus nog meer een feest moeten zijn dan anders. Zo leek het vrijdagavond ook te gaan uitdraaien, want in de 55e minuut trapte Michael Chacón de thuisploeg verdiend naar een 1-0-voorsprong tegen TOP Oss, de ex-ploeg van zijn trainer Bob Peeters. Op zo’n moment barst het stadion normaal in feestgedruis uit, maar vrijdagavond werd de wedstrijd gestaakt door scheidrechter Laurens Gerrets omdat er een of meerdere bekertjes “vreugdebier” op het veld waren beland. Na een onderbreking van een kwartier werd de wedstrijd hervat.

Kort na het uur werd de wedstrijd opnieuw gestaakt, ditmaal na een beker uit het uitvak. De toon klonk toen al iets dreigender: men sprak toen van een mogelijke definitieve staking van de wedstrijd. Zo ver kwam het uiteindelijk niet. Tot spijt van de thuisploeg misschien, want in de 90e minuut maakte Delano Ladan gelijk voor de bezoekers. Al valt het moeilijk te geloven dat Helmond Sport op zo’n manier zou willen winnen.

Toen Ladan feest ging vieren voor het uitvak, kreeg De Braak opnieuw een beker toegeworpen vanuit de tribune. Definitief affluiten, zou je dan kunnen denken, maar neen: scheidsrechter Gerrets liet de resterende drie minuten blessuretijd spelen in een nagenoeg leeg stadion. Er werd niet meer gescoord. Gelukkig maar, wie weet wat was er anders buiten het stadion gebeurd.

Deze gebeurtenis staat natuurlijk in schril contrast met wat Hugo Broos, de trainer van Peeters tijdens het seizoen 2005/06 bij KRC Genk, een kleine tien jaar geleden overkwam als trainer van de Algerijnse eersteklasser JS Kabylie. De voormalige trainer van onder andere Club Brugge en Anderlecht was er in augustus 2014 bij toen de supporters van zijn eigen club de spelers bekogelden met projectielen. De Kameroense spits Albert Ebossé, die nota bene had gescoord tegen USM Alger, werd stevig geraakt en overleed in het ziekenhuis. Hoe jammer het ook is dat De Braak in zijn laatste seizoen deze smet heeft opgelopen, dit verdwijnt in het niets als we denken aan Ebossé en alle andere slachtoffers van zinloos geweld in onze stadions.