De basis van de edele voetbalsport en haar fancultuur zijn natuurlijk de lokale clubs. Het is daar dat de jongste talenten kennismaken met de ronde bal en alles wat erbij komt kijken. Of beter: de meeste talenten, want voor anderen blijkt dat traditionele jeugdparcours toch te grote drempels in te houden. Om ook hen kansen te geven en misschien zelfs een opstapje naar de de ‘gewone’ voetbalclub te bieden, zag een opvallend initiatief het levenslicht: Soccer Stars.
“Vanaf september zetten we voor het zesde jaar op rij voetbaltrajecten op waarin kinderen het voetbal kunnen ontdekken op hun eigen tempo, zonder prestatiedruk en ondersteund door zorgzame begeleiders”, vertelt bezieler Maxim Vannieuwenhuyze. “In een herkenbare omgeving bouwen kinderen vertrouwen op en ontdekken ze hun talenten. Op die manier is de kans allerminst onbestaande dat er in hen een groot enthousiasme voor de sport wordt aangewakkerd.”
Soccer Stars is niet opgericht met de doelstelling het klassieke clubvoetbal te vervangen, integendeel. “Zie het eerder als een aanvulling of een opstapje. We willen vooral een voetbalomgeving creëren waarin kinderen kunnen kiezen. Sommigen houden het bij die fijne kennismaking met de sport, maar anderen zetten nadien graag de stap naar een voetbalclub in de buurt. Zo bleek het voetbalvlammetje in vier van de twaalf kinderen die vorig jaar deelnamen aan het traject in Lendelede zo sterk aangewakkerd dat ze na afloop vol overtuiging gestart zijn bij een lokale club.”
Vannieuwenhuyze omschrijft het initiatief als “een tramspoor naast de voetbalpiramide” en hoopt in het najaar opnieuw heel wat talentjes te mogen verwelkomen. De inschrijvingen openen binnenkort, op 12 mei.

