Vanavond om 18u wordt de eerste wedstrijd in de nieuwe Conference League-editie afgetrapt: Floriana FC en Haverfordwest County AFC spelen de eerste heenwedstrijd in de eerste kwalificatieronde, anderhalf uur later beginnen ook St Joseph’s FC en Cliftonville FC eraan. Drogheda United en DAC Dunajská Streda zullen het toernooi alvast niet winnen, allebei om dezelfde reden.

Drogheda United FC won op 10 november jongstleden voor de tweede keer in zijn geschiedenis de FAI Cup, het nationale bekertoernooi van Ierland. Hierdoor had de club uit Drogheda, de havenstad waar Bond-acteur Pierce Brosnan ooit het levenslicht zag, normaal een ticket voor de tweede voorronde van de Conference League gekregen. De UEFA gaf echter rood licht, want Drogheda maakt sinds kort deel uit van de Trivela-groep, die zich ook inkocht bij Walsall FC, Trivela FC Togo en Silkeborg IF. Op 1 juni veroverde de Deense club eveneens een Europees ticket door in de barragewedstrijd tussen de nummer vier van de Superliga en de winnaar van de degradatie-playoffs aan het langste eind te trekken.

Als hoogst gerangschikte club kreeg Silkeborg voorrang op Drogheda, dat hierdoor een eerste Europese deelname sinds 2013 aan zijn neus zag voorbijgaan. Om een extra club uit Ierland een UEFA-licentie te geven was het te laat, maar toch profiteert er een Ierse club van de situatie: vicekampioen Shamrock Rovers FC stroomt, net als de Albanese bekerwinnaar FC Dinamo City, in de tweede voorronde in in plaats van in de eerste.

Later kreeg ook FC DAC 1904 Dunajská Streda, het nummer vier in Slovakije, slecht nieuws van de UEFA. De ex-club van Bernd Storck, waar de Belg Jan Van Daele thans algemeen directeur is, behoort net als de Hongaarse eersteklasser Győri ETO toe aan zakenman Oszkár Világi. Győri eindigde net als DAC vierde in de nationale competitie, waardoor er gekeken werd naar de UEFA-coefficiënt van beide landen. Dat Slowakije lager dan Hongarije staat, kost DAC nu een achtste Europese campagne op rij.

Ook in dit geval was het te laat om een extra Slowaakse club de wei in te sturen. Doordat de loting voor de tweede kwalificatieronde reeds had plaatsgevonden, werd de wedstrijd tussen DAC en de winnaar van FC Urartu uit Armenië en FC Neman Grodno uit Wit-Rusland geschrapt. De winnaar van het duel tussen FC Urartu en FC Neman Grodno stroomt dus rechtstreeks door van de eerste naar de derde voorronde van de Conference League.