Philippe Clement is sinds november 2025 coach van de Engelse tweedeklasser Norwich City. Dat avontuur begon als een heuse uitdaging, want de Canaries stonden op dat moment op de voorlaatste plek in de Championship. Het doel: ontsnappen uit de degradatiezone.
Clements eerste wedstrijd verliep niet van een leien dakje, integendeel. Norwich moest op verplaatsing naar promovendus Birmingham en verloor kansloos. Het werd 4-1 in het Saint Andrews Stadium.
Na die opdoffer keerde het tij wel en begon Norwich aan een serieuze opwaartse beweging. In de volgende achttien wedstrijden verloor het maar vier keer, wat resulteerde in een zeventiende plek en een voorsprong van elf punten op de hoogst geklasseerde ploeg in de gevarenzone.
Een opvallende statistiek zegt bijzonder veel over die remonte: elf van de dertien wedstrijden die Norwich dit seizoen winnend kon afsluiten, waren onder leiding van de Belgische oefenmeester.
De status van held in Norwich is reeds een feit. Volgt straks ook een opstap naar de Premier League, al dan niet met Norwich?
De trainerscarrière van Philippe Clement
2017: Waasland-Beveren
2017-2019: KRC Genk
2019-2021: Club Brugge
2022-2023: AS Monaco
2023-2025: Rangers FC
2025-: Norwich City
