Het contract van de dertigjarige middenvelder liep tot medio 2017 en is verlengd tot medio 2019. Daarnaast is er in de verbintenis een optie voor nog één seizoen opgenomen.
De 26-voudig Deens international middenvelder vormt dit seizoen een belangrijke schakel op het middenveld van het team van Peter Bosz, waar hij samen met Davy Klaassen en Hakim Ziyech een gevaarlijk trio vormt. De oud-speler van onder andere NEC en De Graafschap speelde tot nu toe 183 officiële wedstrijden in het eerste van Ajax, waarin hij 44 keer trefzeker was.
Schöne kwam in de zomer van 2012 op transfervrije basis over van NEC. Daarvoor kwam hij uit voor SC Heerenveen en De Graafschap. Uiteindelijk groeide de Deen uit tot een van de gezichten van het Ajax van de laatste jaren. Hij werd kampioen in 2013 en 2014. Met deze contractverlening willen de Amsterdammers verder gaan in de strijd om het kampioenschap met Feyenoord en PSV.
