Na een onderbreking van twee jaar zal de naam ‘Visé’ weer opduiken in de tabellen van de nationale reeksen. FC United Richelle, een club uit de Tweede afdeling die al een decennium in het Stade de la Cité de l’Oie speelt, zal vanaf komend seizoen onder de naam FC Richelle Visé United spelen. Er zijn gelijkenissen, maar ook verschillen met het verhaal van URSL Visé.
Na decennia schipperen tussen Vierde klasse en Eerste provinciale, ging CS Visé tussen 1996 en 2015 op en neer tussen Tweede en Derde klasse, met een vijfde plaats in Tweede klasse in het seizoen 2010/11 als beste resultaat. In 2015 ging de club failliet, waarna tweedeprovincialer URS Lixhe-Lanaye zijn intrek nam in het Stade de la Cité de l’Oie. Een grote verhuis was dat niet, want Lixhe is net als Lanaye een deelgemeente van Visé. Een jaar later werd de club omgedoopt tot URSL Visé – met de L van Lixhe –, waarop de neo-provincialer drie keer op rij promoveerde. Van 2019 tot 2024 kwam de club uit in Eerste nationale, waarop een nieuw faillissement volgde.
De geschiedenis herhaalt zich in Visé: het Stade de la Cité de l’Oie bleef na het faillissement van de hoofdbespeler niet zonder activiteit, en na een tussenpauze nam een club uit een deelgemeente – ook Richelle is een deelgemeente van de Ganzenstad – de naam van de hoofdgemeente in de clubnaam op. In tegenstelling tot het voormalige URS Lixhe-Lanaye kan FC United Richelle wel slechts op een jonge traditie bogen: stamnummer 9487 werd pas in 2006 boven het doopvont gehouden. De club van voorzitter Fabian Bruwier speelt dus al langer in het Stade de la Cité de l’Oie dan dat ze in Les Tilleuls hebben gespeeld: in 2015 nam naast URS Lixhe-Lahaye ook FC United Richelle zijn intrek in het voormalige tweedeklassestadion.
België, FCR Visé United, RCS Vise, URSL Vise
Visé doet weer mee: FC United Richelle wordt twee jaar na het faillissement van URSL Visé omgedoopt in FC Richelle Visé United
@ibnkafka, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons
